چگونه کیفیت دوربین اپل را بالا ببریم

چگونه کیفیت دوربین اپل را بالا ببریم
زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه

اگر می خواهید بدانید چگونه کیفیت دوربین اپل را بالا ببریم ابتدا از راه حل های ساده و ابتدایی شروع کنید. به نظر واضح است ، اما شما باور نمی کنید که من چند بار عکس گرفته ام تا متوجه شوم که لنزهای دوربین لکه دار یا کثیف است. همیشه لنزهای iPhone خود را از نظر وجود لکه ها بررسی کنید. این امر به ویژه برای آیفون های بزرگتر از اهمیت زیادی برخوردار است ، زیرا لنز دوربین اپل باعث به دام انداختن کثیفی ها می شود.

آیفون از یک لنز ثابت برخوردار است و به همین ترتیب از بزرگنمایی نوری بهره نمی برد. بزرگنمایی دیجیتال در واقع “بزرگنمایی” نیست. این فقط برش تصویر و منفجر کردن آن است. به همین دلیل است که تصاویر گرفته شده با زوم دیجیتال پیکسلی می شوند. بزرگنمایی دیجیتال کاربرد مناسبی دارد ، اما نباید از آن در هر سناریوی عکسبرداری استفاده کنید. به جای اعتماد به بزرگنمایی دیجیتال ، به موضوع عکسبرداری نزدیک شوید. نه تنها به شما امکان می دهد اشیا را از نزدیک ضبط کنید ، بلکه به شما امکان می دهد از دیافراگم f / 2.2 آیفون استفاده کنید.

چگونه کیفیت دوربین اپل را بالا ببریم

در حقیقت نحوه استفاده از دوربین آیفون در کیفیت تصاویر تاثیرگذار است بنابراین باید بدانید چه مانی و چگونه عکسبرداری کنید. شاید برای شما هم اتفاق افتاده است که بعد از عکسبرداری عکس های آیفون به روش غلط برمی گردند! این مشکل اغلب ممکن است زمانی اتفاق بیفتد که آیفون خود را به صورت افقی برگردانید و یک عکس منظره گرا بگیرید. پس از گرفتن عکس ، در کتابخانه یا گالری عکس شما برمی گردد. برای رفع آن این نکات را امتحان کنید:

  • مرکز کنترل را بر روی iPhone خود باز کرده و روی نماد قفل با دایره ای در اطراف آن ضربه بزنید تا Rotation Lock خاموش شود. برای باز کردن مرکز کنترل ، از گوشه بالا سمت راست آیفون X یا بالاتر آن را به پایین بکشید یا در آیفون 8 یا بالاتر از پایین صفحه به سمت بالا بکشید.
  • قبل از گرفتن عکس ، لحظه ای وقت بگذارید و مطمئن شوید که نمادهای موجود در برنامه دوربین به جهت افقی جدید خود چرخانده اند. در غیر این صورت ، آیفون خود را به عقب و جلو بچرخانید تا زمانی که این کار را انجام دهند.

اگر از خود می پرسید که چرا سلفی های شما همیشه برعکس به نظر می رسند ، اپل به راحتی دوربین جلویی را طراحی می کند. دوربین مانند آینه کار می کند ، اما عکس به گونه ای چرخانده می شود که گویی شخصی آن را برای شما گرفته است.

رفع مشکلات نرم افزار دوربین آیفون

اگر با کار نکردن دوربین آیفون خود حس عجیب و غریب دیگری را تجربه کردید ، بهتر است برخی از نکات عیب یابی نرم افزار را امتحان کنید. بعد از هر یک از نکات زیر ، دوربین آیفون را دوباره امتحان کنید.

  • همه برنامه ها را در iPhone خود ببندید.
  • دستگاه خود را دوباره راه اندازی کنید.
  • با رفتن به Settings > General > Software Update ، iOS را به روز کنید.
  • به Settings > General > Reset > Reset All Settings بروید. هیچ یک از محتوای شما را حذف نمی کند — مانند عکس ها یا برنامه ها — اما تمام تنظیمات iPhone شما را بازنشانی می کند.

در آخر ، آیفون خود را مجدداً تنظیم کنید و آن را به عنوان یک دستگاه جدید تنظیم کنید. با این کار همه چیز پاک می شود و آخرین چاره است ، اما باید مشکلات نرم افزاری را که دوربین iPhone شما را متوقف می کند حل کند.

اگر همه موارد بالا را امتحان کرده اید و دوربین آیفون جلو یا عقب هنوز کار نمی کند ، در عوض ممکن است مشکل سخت افزاری داشته باشید. اطمینان حاصل کنید که هیچ لکه یا کثیفی بر روی لنز دوربین وجود ندارد. لکه ها و اثر انگشت ها باید به راحتی با یک پارچه میکروفیبر پاک شوند.

این نکات رایج ترین دلایل کار نکردن دوربین آیفون شما را شامل می شود. امیدواریم نکات کلی به شما کمک کرده باشد تا مشکل دوربین را در هر صورت برطرف کنید. در غیر این صورت ، ممکن است لازم باشد در مورد تعمیر سخت افزار با مراکز تعمیرات اپل صحبت کنید.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.