چرا آيفون داغ مي كند

چرا آيفون داغ مي كند
زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه

چرا آيفون داغ مي كند ؟داغ شدن بیش از حد آیفون معمولاً عارضه جانبی داغ شدن CPU (واحد پردازش مرکزی) است. CPU قلب و روح آیفون شماست. در اینجا همه محاسبات با سرعت فوق العاده انجام می شود و به iPhone اجازه می دهد به عنوان یک کامپیوتر سریع عمل کند. هنگامی که دستگاه جدید خود را برای اولین بار راه اندازی می کنید ، CPU کارهای زیادی را در مدت زمان کوتاهی انجام می دهد. وقتی دستگاه خود را بازیابی می کنید یا بعد از تعویض صفحه نمایش ، همین امر صادق است. CPU باید سخت کار کند تا همه چیز در جای خود قرار گیرد. پس از اتمام کار ، همه چیز به دمای معمولی و خنک برمی گردد.

داغ شدن بیش از حد نیز در حین استفاده روزانه رخ می دهد ، به ویژه هنگامی که به CPU فشار زیادی وارد می کنید. چند نمونه متداول:

مشکل: شما برنامه های زیادی را در پس زمینه باز کرده اید.

راه حل: برنامه هایی را که استفاده نمی کنید مرتباً ببندید.

مشکل: شما از برنامه های سنگین مانند ناوبری GPS یا برنامه هایی با گرافیک شدید استفاده می کنید.

راه حل: هر از گاهی به iPhone خود استراحت دهید و بگذارید سرد شود.

مشکل: برنامه های شما تاریخ دارند و ممکن است نشتی حافظه داشته باشند و محاسبات اضافی CPU را بدون هیچ دلیلی انجام می دهند.

راه حل: برنامه های خود را به طور مرتب به روز کنید.

داغ شدن بیش از حد آیفون پس از بروزرسانی iOS

هنگامی که iPhone 8 و X معرفی شدند ، آنها با پردازنده Apple A11 Bionic همراه با iOS جدید 11 عرضه شدند. صاحبان نسل های قدیمی ترغیب شدند iOS خود را به آخرین نسخه ارتقا دهند. بنابراین اگر بعد از بروزرسانی iOS 11 احساس می کنید آیفون 7 بیش از حد داغ می شود ، به این دلیل است که پردازنده قدیمی محاسبات زیادی را برای iOS جدید اجرا می کند.

این مسئله در مورد داغ شدن بیش از حد iPhone 6 یا مشکل داغ شدن iPhone 5 نیز صادق است. اگر بعد از بروزرسانی iOS 11 بیش از حد گرم شوند ، این کاملا طبیعی است. اگر بعد از به روزرسانی احساس می کنید آیفون 8 شما بیش از حد داغ می شود ، احتمالاً باید سریعتر خنک شود ، زیرا مجهز به پردازنده A11 جدید است که دارای سرعت برتر است و به طور خاص برای iOS 11 طراحی شده است.

اگر آیفون دائماً داغ می شود یا اگر آیفون بیش از حد داغ می شود و روشن نمی شود ، از یک تکنسین کمک بگیرید. استفاده مداوم از iPhone در مواقعی که داغ است ممکن است باعث آسیب طولانی مدت به دستگاه شود.

چرا آيفون داغ مي كند

اگر متوجه شدید که آیفون 12 هنگام شارژ داغ می شود ، برای خنک کردن آیفون 12 مراحل زیر را دنبال کنید:

  • شارژر را از برق بکشید.
  • آیفون خود را خاموش کنید و اجازه دهید گرما از بین برود.

اگر داغ شدن آیفون 12 هم چنان ادامه دارد ، ممکن است آیفون دارای مشکل باتری ، نرم افزار یا مشکل سخت افزاری باشد. جدا از این دلایل ، نحوه استفاده از آیفون نقش بسیار مهمی در سلامت کلی دستگاه ایفا می کند.

باتری نقش مهمی در عملکرد کلی آیفون ایفا می کند. یک باتری خوب نه تنها استفاده روزانه و مناسب را برای شما فراهم می کند ، بلکه به بهبود عملکرد کلی آیفون نیز کمک می کند. برای این مورد بهتر است با تجربیات یکی از کاربران از زبان خودش آشنا شوید.

سال گذشته ، هنگامی که از آیفون 8 استفاده می کردم ، چندین مشکل با آن داشتم. برنامه های من به درستی کار نمی کردند ، گاهی اوقات دوربین از گرفتن عکس امتناع می کرد و تلفن من به طور تصادفی بسیار داغ می شد ، حتی اگر هیچ بازی سنگینی انجام نمی دادم. گرمایش منظم و عملکرد ناهموار من را مجبور به اقدام کرد. و در کمال تعجب ، باتری مسئول همه این آشفتگی ها بود. من برای این مسائل انتظار چیزی جز باتری را داشتم. پس از تعویض باتری آیفون ، می توانم بدون هیچگونه دمای بیش از حد از تلفن خود استفاده کنم.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.