هر آنچه باید درباره باتری های آیفون بدانید

هر آنچه باید درباره باتری های آیفون بدانید
زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه

اپل سعی کرده است عمر باتری تلفن هایشان را از طریق چیزی به نام throttling یا مدیریت عملکرد افزایش دهد ، که چند سال پیش بحث و جدال ایجاد کرد. مدیریت عملکرد، عملکرد تلفن را از طرف شما کاهش می دهد تا iPhone کار کند و باتری را حفظ کند. می توانید دستی آن را خاموش کنید ، اما اگر این کار را انجام دهید باتری آیفون خیلی سریع تمام می شود ، زیرا آیفون نزدیک به حد مجاز کار خواهد کرد. شهر اپل قصد دارد در این مطلب هر آنچه باید درباره باتری های آیفون بدانید را با شما مخاطبین در میان بگذارد پس با ما همراه شوید.

هر آنچه باید درباره باتری های آیفون بدانید

در آخرین نسخه ارتقا یافته iOS بمانید. هر بروزرسانی عمده دارای ویژگی های جدیدی برای حفظ و افزایش عمر باتری است. سعی کنید تلفن خود را به طور متوسط ​​در دمای 16 تا 22 درجه سانتیگراد نگه دارید. هر چیزی بالاتر یا فراتر از آن ممکن است به باتری لیتیوم شما آسیب برساند.

هنگام شارژ از گرمای زیاد خودداری کنید. بعضی از موارد یا سطوح باعث گرم شدن تلفن شما می شود که این امر می تواند به باتری آسیب برساند. هنگام شارژ شدن آن را بررسی کنید تا از خنک بودن آن اطمینان حاصل کنید.

تلفن خود را نیمه شارژ کنید. تخلیه کامل باتری می تواند باعث تخلیه عمیق آن شود که آسیب قابل توجهی خواهد دید. تخلیه از باتری پر نیز می تواند همین تأثیر را داشته باشد.

روشنایی خودکار را روشن کنید. روشن ترین تنظیمات صفحه نمایش باعث می شود که باتری شما به سرعت خالی شود ، که شما را مجبور می کند به سرعت چرخه شارژ را پشت سر بگذارید و سلامتی باتری را از دست دهید.

فعالیت پس زمینه را در تنظیمات> عمومی> بازخوانی پس زمینه بررسی کنید. برنامه های زیادی که در پس زمینه اجرا می شوند ، باتری را خالی می کنند.

چگونه باتری ایفون را سالم نگه داریم

چگونه می توان عمر باتری و عملکرد آیفون را افزایش داد

هنگام تحقیق در مورد آیفون های استفاده شده ، احتمالاً دوام و کارایی باتری از مهمترین ملاحظات شماست. می توانید فاکتورهایی مانند سرعت پردازش یا RAM را بررسی کنید ، اما واقعاً چقدر در مورد تجربه کاربری واقعی تلفن به شما می گوید؟

خوشبختانه معیارهای دیگری نیز وجود دارد. یکی معیار عملکرد Geebench است که همه دستگاه های iOS را استاندارد می کند تا عملکرد آنها را مستقیماً در برابر یکدیگر مقایسه کند. نتایج ، از بالاترین تا کمترین عملکرد ، به شرح زیر است:

آیفون 11 پرو مکس – 1.330

آیفون 11 – 1.280

1.110 – iPhone XS Max

1.108 – iPhone XR

آیفون 8 – 922

آیفون 7 – 742

آیفون 6S – 542

آیفون 6 – 308

دوام باتری یکی دیگر از اجزای مهم در مقایسه مدل های آیفون است. متخصصان بررسی عمر باتری هر مدل آیفون از چند سال گذشته را بررسی کردند. آنها مقایسه خود را با توجه به زمانی که تلفن می تواند هنگام استفاده از WiFi از شارژ کامل استفاده کند ، بیان کردند. نتایج آنها در زیر است:

آیفون 11 پرو مکس –  15.58ساعت

آیفون 11 –  14.03ساعت

ساعت 12.95 – iPhone XR

آیفون 8 پلاس –  11.83 ساعت

–  iPhone XS Max 10.31ساعت

آیفون 7 –  9.22ساعت

روند عملکرد و دوام باتری به صورت خطی است. هر مدل جدید نسبت به مدل هایی که قبل از آن عرضه شده اند قدرتمندتر است و دارای ویژگی های جدیدی است که عمر باتری آن را حفظ و افزایش می دهند. نکته نهایی این است که مدل های جدید ، صرف نظر از ظرفیت زیر 100٪ ، عمر باتری بیشتری نسبت به نمونه های قدیمی خود دارند و در نتیجه برای مدت طولانی تری مفید خواهند بود.

چه کسی در نبرد باتری پیروز می شود؟

البته ممکن است به دنبال فراتر از آیفون ها باشید. در این صورت ، چگونگی مقایسه دوام و کارایی باتری بین محصولات اپل و رقبای آن سوال مهمی است که باید پرسیده شود. برای تلفن های جدید، اپل به طور کلی برنده می شود. در هر دو معیار عملکرد و ماندگاری باتری که در بالا به آنها اشاره شد ، مدل های iPhone بالاتر از مدل های مشابه خود از Android و Google از همان سال قرار دارند.

در مجموع ، آیفون تمایل دارد تا در نبرد باتری پیروز شود. نه تنها قوی شروع می شود ، بلکه قدرت خود را برای مدت طولانی تری حفظ می کند. این همان چیزی است که آن را برای هر کسی که به دنبال یک گوشی هوشمند نو است ، انتخاب خوبی می کند.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.