آیا آیفون ۱۲ ضد آب است

آیا آیفون ۱۲ ضد آب است
زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه

یک سال دیگر و یک مجموعه جدید دیگر از آیفون ها و یک سال دیگر این سوال که آیا ادعای مقاومت در برابر آب اپل در مورد آیفون های جدید به این معنی است که شما به قاب ضد آب نیازی ندارید؟ همانطور که سال گذشته با آیفون 11 صحبتی از ضد آب بودن نشد آیا آیفون ۱۲ ضد آب است ؟ اپل به طور برجسته از مقاومت در برابر آب سری جدید آیفون 12 صحبت نکرده است. اما لازم است بگوییم مقاومت در برابر آب و ضد آب بودن یک چیز نیستند و حتی ادعاهای مقاومت در برابر آب نیز پس از جریمه شدن اپل توسط دادگاه ایتالیا مورد بررسی قرار می گیرد!

آنچه اپل درباره مقاومت در برابر آب برای سری 12 آیفون می گوید این است که طبق گفته اپل: “آیفون 12 و آیفون 12 مینی در برابر پاشش ، آب و گرد و غبار مقاوم هستند و تحت شرایط آزمایشگاهی کنترل شده با درجه بندی IP68 تحت استاندارد IEC 60529 (حداکثر عمق 6 متر تا 30 دقیقه) مورد آزمایش قرار گرفتند. این مقاومت در برابر آب و گرد و غبار دائمی نیست و ممکن است در اثر شرایط مختلف این مقاومت کاهش یابد. بنابراین سعی نکنید آیفون مرطوب را شارژ کنید.”

آیا آیفون ۱۲ ضد آب است

شاید شما هم شنیده اید که می گویند آیفون 12 ضد آب است اما شاید بهتر است جمله را اینگونه تعبیر کنیم که آیفون 12 اپل در برابر آب مقاوم است ، بنابراین اگر به طور تصادفی آن را در استخر بیندازید یا با مایعات آمیخته شود ، می توانید نگرانی نداشته باشید. آیفون 12 بر طبق آزمایشاتی که انجام داده اند می تواند تا 19.6 فوت (شش متر) در آب به مدت 30 دقیقه بماند. با این حال ، اگر قصد دارید از آیفون 12 خود برای عکاسی در زیر آب استفاده کنید ، یا در فعالیتی شرکت می کنید که ممکن است در آب غوطه ور شود (مانند قایق سواری) ، پیشنهاد می کنیم به دنبال یک قاب ضد آب باشید.

آیا برای آیفون 12 به قاب ضدآب نیاز دارید؟ برای استفاده روزانه ، هنگامی که ممکن است در زیر دوش آب قرار بگیرید ، بهتر است از محافظ یا قاب ها برای پوشش دکمه ها به جهت مقاومت در برابر آب کمک بگیرید.

کدام آیفون ها در واقع ضد آب هستند؟ هیچ آیفونی وجود ندارد که کاملاً ضد آب باشد. با این حال اعلام شده تمام مدل ها از آیفون 7 به بعد در برابر آب مقاوم هستند. میزان مقاومت آیفون در برابر آب در طول سالها افزایش یافته است و آیفون 12 از هر مدل دیگری ضد آب تر است.

مقاومت در برابر آب ویژگی جدیدی برای iPhone نیست

یکی از برجسته ترین ویژگی های آیفون 12 پرو مکس ، مقاومت در برابر آب است که حتی گاهی اوقات در تصاویر تلفن های همراه با آب پوشیده می شود. برای هر کسی که تا به حال دچار این احساس غرق شدن شده است که ناشی از خیس شدن تلفنشان و فهمیدن این است که دیگر کار نمی کند ، مقاومت در برابر آب یک امتیاز بزرگ است.

تمرکز بر مقاومت در برابر آب توسط اپل در مبارزات بازاریابی خود برای تولید آیفون 12 ، از مدل های مینی گرفته تا مدل های Pro Max ، اتفاقی نیست – از دست دادن تلفن گران قیمت به دلیل آسیب رسیدن به آب ، مشکل سالانه هزاران نفر است. در حقیقت ، حدود 39 درصد از کل موارد آسیب تصادفی گوشی های هوشمند ناشی از آسیب با آب است. بنابراین اکنون که جدیدترین آیفون ها از محافظت های بهتری در برابر از دست دادن تلفن شما در برابر آسیب ناشی از آب برخوردار هستند ، نگرانی بعدی این است که آیفون 12 پرو مکس چقدر در برابر آب مقاوم است؟ آیا فقط می تواند قطرات باران را کنترل کند؟

اگر اخیراً و برای اولین بار آیفون خریداری کرده اید و بخشی از آن به دلیل ویژگی ضد آب بودن گوشی فروخته شده است ، ممکن است تعجب کنید که بدانید این در واقع ویژگی جدیدی از طرف اپل نیست. در حقیقت ، مقاومت در برابر آب برای اولین بار در آیفون با مدل های آیفون 7 و 7 پلاس مشاهده شد. هنگامی که اپل آیفون 7 را روانه بازار کرد ، اعلام کرد تلفن در حداکثر عمق یک متر در آب تا 30 دقیقه مقاومت می کند.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.